Obec Slatiny
ObecSlatiny

Poděkování brigádníkům

V sobotu 9. 4. 2022 se v obou našich obcích uskutečnila tradiční jarní brigáda. Počasí nám moc nepřálo, ale dovolilo nám provést většinu plánovaných prací.

V Milíčevsi pilně pracovalo 21 brigádníků, ve Slatinách 35 brigádníků. Velmi potěšující je, že mezi dospělými se neztratili ani malí pracanti a byli určitě platnými pomocníky.

Ve Slatinách jsme ořezali křoviny u hřiště Hliňáku, kde bylo opraveno i zavěšení sítě za brankou. Pokácela se přerostlá borovice u obecního úřadu a u hřbitova, ořezaly se lípy u hřbitovní zdi. Odstranili jsme porost břečťanu na kapličce u kostela. Kolem kulturního domu a za hasičárnou byl dosypán kačírek, k ohraničení byl položen obrubníkový lem. U obecního úřadu byly ostříhány živé ploty.

Skupina místních žen a dívek provedla generální jarní úklid v celém kulturním domě – omytá okna, parapety, lustry, vyprané záclony, zameteno, setřeno.

V Milíčevsi byly zasypány nerovnosti na místních komunikacích za použití více než 6 m³ štěrku a následně zavibrovány. Byly uklizeny příkopy v okolí a intravilán obce. Děti zametly náves. Ořezány byly lípy u hřbitova a na návsi u zvoničky a odstraněny nálety u zámecké zdi. Dále byly zlikvidovány ulámané vršky smrků u včelína.

Děkujeme všem, kteří obětovali svoji volnou sobotu a přišli, přiložili ruku k dílu a pomohli tak naši obec udělat zase o něco krásnější.

Je opravdu hezké vědět, že v našich obcích se najdou pracovití, šikovní a zruční lidé, kteří jsou ochotni udělat něco pro obec a ne jen slovně komentovat.

Děkujeme i paní Drusanové a panu Honzákovi za zabezpečení občerstvení pro brigádníky.

Jiří Martínek, starosta

Datum vložení: 19. 4. 2022 11:19
Datum poslední aktualizace: 19. 4. 2022 11:21
Autor: Zdeněk Bílek

Život v obci

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Po: 8:00 - 14:00
Út: 8:00 - 14:00
St: 8:00 - 14:00 a 18:00 - 19:00
Čt: zavřeno
Pá: zavřeno
Po dohodě lze i mimo uvedené úřední hodiny.

Martínek Jiří - starosta tel. 733 710 731

Účetní tel.: 493555030
E-mail: ou@slatiny.cz                  Datová schránka: 8dgbwwz

Přihlášení k odběru zpráv